Masáže- Erika

Nejznámější druhy masáží:

Klasická masáž
Při klasické masáži dochází ke zvýšenému prokrvení masírovaných tkání (kůže, podkoží, svaly), a tím k rychlejšímu odplavování škodlivin z těla. Klasická masáž může být buď částečná (pouze oblasti šíje a zad) nebo celková (šíje, záda a končetiny).

Manuální lymfatická masáž
Lymfodrenážní masáž přispívá k odtoku lymfy a odstranění usazených toxinů a nahromaděných odpadních látek a tekutin v těle. Je vhodná při pooperační regeneraci, dovede zmírnit otoky, odvádí z těla přebytečnou vodu. Používá se jako prevence vzniku křečových žil, ke zlepšení celulitidy a kožních problémů, je účinná i při migrénách a celkově zvyšuje obranyschopnost organismu a vitalitu.

Doporučujeme absolvovat několik masáží a během procesu regenerace nepřetěžovat tělo chemicky ošetřenými potravinami, cukry a alkoholem.
Na rozdíl od klasické masáže jsou při lymfatické masáži prováděny hmaty menším tlakem a mají pomalejší frekvenci. Lze ji provádět manuálně (manuální lymfodrenáž) nebo pomocí speciálních přístrojů (přístrojová lymfodrenáž).

Vacupress – přístrojová podtlaková lymfodrenáž baňkami
Vacupress je masážní přístroj, který pomocí podtlaku rozštěpí nahromaděné tukové buňky, a tím pokožku silně prokrví, zlepší její vyživování a výrazným způsobem zpevní ochablé podkožní vazivo. Pokožce se tak navrací elasticita, regeneruje se svalové vazivo, dochází k redukci celulitidy a k zeštíhlení problematických partií. Přístroj Vacupress se také využívá při celkové očistě (detoxikaci) organismu.
Velmi důležité je dodržovat pitný režim.

Vacupress – lifting obličeje
Tato masáž vyhladí obličej a vrásky, prokrví a projasní pleť. Výsledek je viditelný ihned po aplikaci. Masáž se provádí vakuovým přístrojem, kdy se používá malá baňka. Při šetrném nasátí pokožky se aktivuje lymfatický systém a speciálními tahy se podpoří odstranění toxických látek a zadržované vody z obličeje. Tímto se docílí zvýšení tvorby elastinu a kolagenu v pleti. Pleť se tak hydratuje a prokrvuje, je jasnější a pevnější, a výrazně se také omezují váčky pod očima a dvojitá brada.
Doporučujeme několik procedur v týdenním intervalu, a poté udržovací masáž 1x za 4-6 týdnů nebo dle stavu pleti.

Indická antistresová masáž hlavy
Indická antistresová masáž hlavy je ve své domovině – Indii – součástí každodenního života.
Jedná se o zklidňující a relaxační masáž, která uvolňuje šíji, ramena, paže a krk, okysličuje mozek a zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům.
Pokud je prováděna pravidelně, dokáže významně omezit výskyt migrén.
Výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy, vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější.
Před masáží hlavy provedeme uvolnění ramen, šíje, paží a krku. Praktikuje se na těch částech hlavy, která jsou energetickými centry.
Závěr masáže je pak věnován obličejové části, kde dochází ke stimulaci akupresurních bodů nacházejících se na tváři.

Komentáře jsou uzavřeny.